Preventivní vyšetření zubním lékařem

Návštěvu svého dítěte u zubního lékaře příliš neodkládejte. První návštěva u stomatologa by měla proběhnout, když se prořeže první zub a nejpozději v období prvních narozenin Vašeho potomka. Váš zubní lékař Vám poradí jak pečovat o první zuby Vašeho dítěte a seznámí Vás se základy prevence. Také Vám potvrdí zubní průkaz. Doporučená frekvence preventivních prohlídek je každých 6 měsíců.

 

Výhodou je, že se Vaše dítě postupně seznámí se zubním lékařem a prostředím ordinace, dříve než by byl potřeba nějaký zákrok. Při pravidelných prohlídkách je navíc možné včasné odhalení počínajících kazů.

 

Pokud se Vaše dítě poprvé setká se zubním lékařem ve chvíli, kdy má akutní problém (bolest zubu, otok) a je potřeba tento stav ihned řešit, tak může dojít k traumatické zkušenosti, kterou si s sebou Vaše dítě může nést celý život. A to může logicky negativně ovlivnit jeho další celkový postoj k zubnímu zdraví.

 

Zubní lékař nevyšetřuje pouze přítomnost zubního kazu. Může být prvním lékařem, který si všimne toho, že Vaše dítě trpí nějakým celkovým onemocněním. Typickým příkladem je reflux (gastroezofageální reflux, GER), kdy jsou v zubní sklovině přítomny eroze.

Všechna práva vyhrazena (c) 2015 - 2022