Akce pro veřejnost

Akce pro veřejnost​

PRAHA, Divadlo U hasičů – 22.2.2023

Už v únoru se koná první akce, kterou zařazujeme do projektu Světový den ústního zdraví. Jedná se o 12. ročník vzdělávací akce pro dentální hygienistky a stomatology s názvem Škachův den, která bude probíhat 22.2.2023 v Divadle U hasičů v čase od 9.00 hodin. Registrace začíná už v 8.00 ve foyer divadla a výše vstupného je 100 Kč. Akce je pojmenována po zakladateli preventivní péče o chrup, profesoru Škachovi, a stimulem pro její založení byla absence cíleně zaměřených akcí, během nichž by si absolventky oboru DH připomněly zásadní medicínské informace jejich specializace.

 

O zaplnění mezer ve vzdělávání se Škachův den úspěšně snaží svým bohatým přednáškovým programem. S tím letošním se můžete seznámit na webových stránkách projektu: http://www.skachuvden.cz/

PLZEŇ, DEPO 2015 – 19.3.2023

Akce Čisté zuby nebolí 2023 se uskuteční 19.3. 2023 v DEPO 2015 Plzeň v čase 10:00-15:00. Je zaměřena zejména na dětskou prevenci a úrazy zubů. Hravou soutěžní formou se děti na šesti stanovištích seznámí s tím, jak vzniká zubní kaz, jak mu předejít, a také jak postupovat v případě úrazu zubu. Komu se podaří úspěšně splnit všechny úkoly, toho čeká v cíli malá odměna.


Akce je určena hlavně pro děti do 15 let, ale určitě je vítán každý, kdo má zájem si zlepšit svoje ústní zdraví a dozvědět se něco nového o svých zubech.

PRAHA, CENTRUM ČERNÝ MOST – 20.3.2023

Největší pražská akce SDUZ 2023 se koná v první jarní den, který má letos magické datum 20.3.2023. Tento den je zároveň oficiálním dnem Světového dne ústního zdraví, i když naše akce pro školy i veřejnost probíhají v průběhu celého měsíce března.

 

Přijďte se zasmát, pobavit a zároveň získat cenné informace o prevenci a ústní hygieně před západní vstup do obchodního centra Černý Most – v čase od 8.30 do 17.00. Určitě nepřehlédnete stánky, kde na Vás čekají odborníci s užitečnými radami, ale zároveň také řada překvapení, soutěží a drobné dárky.

 

Celodenní program je připravován ve spolupráci s Praha 14 a Centrum Černý Most a našimi partnery, jejichž loga jsou umístěna na pozvánce k akci. V průběhu dne bude k obchodnímu domu postupně přicházet až 760 dětí z MŠ a ZŠ Prahy 14, na které se velmi těšíme a které se určitě postarají o dobrou náladu a veselou atmosféru. Přijďte a užijte si společně s námi první jarní den!

Olomouc, Pevnost poznání – 21.3.2023

Klinika zubního lékařství LF UP a FNOL připravují bohatý program pro širokou veřejnost od 8:00 do 12:00 v olomoucké Pevnosti poznání, kde studenti ve spolupráci s pedagogy budou mít nachystaná stanoviště, kde se děti budou učit čistit zuby, budou si povídat o tom, co je a není zdravé pro zoubky, budou plnit různé úkoly a získávat za odměnu fazolky, ze kterých si nakonec vyrobí obrázky. Děti si budou moci pohladit Zubní vílu. Na akci budou cíleně zvány děti MŠ a ZŠ v Olomouckém kraji. Program bude však samozřejmě i pro širokou veřejnost.

Karlovy Vary, SOS vesnička – 21.3.2023

V rámci SDUZ v letošním roce navštíví studenti oboru 1. DDH z VOŠZ Karlovy Vary areál SOS vesničky, kde budou hravou formou edukovat děti z MŠ Elipsa a děti z vesničky.


Děti se dozvědí mnoho informací o zubním kazu, jak pečovat o dutinu ústní, čím se stravovat, čím raději ne a mnoho dalšího.

OLOMOUC, Šímkův sál Kliniky zubního lékařství LF UP a FN – 24. 3. 2023

Klinika zubního lékařství LF UP a FN v Olomouci pořádá konferenci stomatologů, dentálních hygienistek a zubních sester „Úsměv 023“, 

zaměřenou především na prezentace postgraduálních studentů a mladých lékařů.

Ostrava, ZŠ Generála Píky – 25.3.2023

Rodinný program Čistí celá rodina je připravený na sobotní dopoledne 25. března v jídelně ZŠ Generála Píky v Ostravě: www.zsgepiky.cz

 

Od 9 hodin budou soutěžit děti a jejich rodiče při hře s názvem Klikatá cesta za zdravým zoubkem. Budou plnit úkoly na jednotlivých stanovištích a na závěr obdrží diplom a dárek s informacemi, které by si měli zapamatovat z tohoto dopoledne. Na děti a jejich rodiče se těší tým zoubkových víl.

Karlovy Vary, Karlovarská krajská knihovna – 28.3.2023

Tradičně jako každý rok budeme i letos pořádat ve spolupráci s Karlovarskou krajskou knihovnou SDUZ pro veřejnost, a to jak v prostorách knihovny, tak i před knihovnou, kam za námi přijede pojízdná ordinace.  Budeme velice rádi, pokud za námi návštěvníci dorazí, a to dne 28. 3. od 9 do 16 hodin. Tímto děkujeme všem sponzorům akce za krásné dárky, které budeme mít připraveny pro návštěvníky akce.