Republika bez kazu Přidejte se k nám!

Všechny praktické informace o prevenci onemocnění a péči o ústní dutinu u dětí na jednom místě

dentik-new1

Republika bez kazu Přidejte se k nám!

Všechny praktické informace o prevenci onemocnění a péči o ústní dutinu u dětí na jednom místě

Vyhlásili jsme válku zubnímu kazu. S pomocí dentální hygieny každého z vás chceme osvobodit naši zemi od řady nemocí dutiny ústní. Ať máme Republiku bez kazu!

doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc.

prezident ČSK

"

Proč Republika bez kazu? Zubní kazy, není to přežitek? Až budou existovat robůtci, kteří zuby opraví. Počítač nám naprogramuje růst dalších zubů…

MUDr. Štěpánka Bálková

odborný garant projektu Republika bez kazu

…nano roboti nám budou čistit zuby. To vše je poněkud fikce. A i když se stomatologie vyvíjí mílovými kroky, existují moderní výplňové materiály, které se svými vlastnostmi snaží přiblížit skutečnému zubu. Nejlepší výplní (lidově „plombou“) je zdravý zub bez výplně. Pojďme se tedy starat o své zuby správně, abychom si je udrželi co nejdéle zdravé. Nikdy není pozdě začít s prevencí, ale na druhou stranu, čím dříve začneme, tím větší efekt má.

I have a dream… Všichni mají dostatek informací, aby se mohli rozhodnout, zda budou nebo nebudou mít zdravé zuby.

MUDr. Libor Zdařil

odborný garant projektu Republika bez kazu

Plánované akce

Den zdraví - středa 14. 6. 2023

Česká stomatologická komora se v rámci projektu Republika bez kazu zúčastní Dne zdraví pořádaného MČ Praha 13. Akce se koná 
14. června 2023 v čase od 10.00 do 17.00 a zvána je na ni široká veřejnost. Komora si na svých dvou stáncích připravila aktivity a dárečky pro všechny věkové kategorie. Těšíme se na Vás 😊!
 
Den zdraví bude probíhat na Slunečním 🌞 náměstí 13, takže krásné počasí máme zajištěno 😊!
 
Děkujeme partnerům této akce
Colgate-Palmolive Česká republika a 3. LF UK ❤️🌹

Klinika zubního lékařství FN Olomouc zve na akci pro veřejnost 13. září 2022

V září budou v několika městech ČR probíhat akce v rámci projektu Blesk Ordinace, který má upozornit na důležitost zdravotní prevence – tedy i prevence v oblasti ústního zdraví.

Do 3. ročníku zmíněného projektu se letos zapojují zubní lékaři, studenti a dentální hygienistka Fakultní nemocnice Olomouc. Širokou veřejnost – děti i dospělé – zvou na olomoucké Horní náměstí v odpoledních hodinách – v čase
od 12.00 do 18.00 hodin.

OSK Benešov se v neděli 27. srpna 2022 zapojuje do veřejné akce pro děti a jejich doprovod.
Přijďte se bavit a dozvíte se i vše potřebné o prevenci zubního kazu!

Děti i jejich doprovod se mohou těšit na bohatý program, do něhož se zapojuje i OSK Benešov s podporou společnosti Herbadent. Účastníkům akce budou předány užitečné rady a informace v oblasti prevence zubního kazu: budou si moci nacvičit správnou techniku čištění zubů a dozví se také vše potřebné o (ne)kariogenní stravě. Čeká je i pojízdná ordinace, kde se seznámí se zubní soupravou a vyšetřovacími nástroji.

ČSK se aktivně zúčastnila Dětského dne IKEMu, který toto klinické a vědeckovýzkumné pracoviště pořádalo pro děti svých zaměstnanců.

ČSK se aktivně zúčastnila Dětského dne IKEMu, který toto klinické a vědeckovýzkumné pracoviště pořádalo pro děti svých zaměstnanců v odpoledních hodinách 23. června 2022.

Děti i se svým doprovodem přicházely do Zámeckého parku Kunratice, kde akce probíhala, v hojném počtu a v dobré náladě. Atrakcí, které na ně čekaly, si užívaly i navzdory tropickým teplotám, které nepolevily až do večera. I u stánku Komory, který měly na starosti studentky 3. LF UK a který vybavila produkty společnost Colgate, se děti dobře bavily. Čistily zoubky plyšákům, povídaly si se studentkami dentální hygieny a za svoji snahu nakonec dostaly diplom, medaili, zubní pastu i kartáček. Zklamané od našeho stánku rozhodně neodcházely.

Česká stomatologická komora rozšiřuje svůj osvětový program

Česká stomatologická komora rozšiřuje svůj osvětový program Republika bez kazu o spolupráci s MŠ Aloyse Klara, kterou navštěvují děti ve věku od 3 do 7 let se speciálními vzdělávacími potřebami – se zrakovým postižením, narušenou komunikační schopností, vadami řeči a výslovnosti, s kombinovaným postižením či se zdravotním a sociálním znevýhodněním. Při vzdělávání a péči o tyto děti jsou uplatňovány speciální výukové metody a formy práce, pomůcky a postupy – a my jim chceme dle jejich úrovně a možností vštípit také základy ústní hygieny. Spolupráci zahajujeme předáním dárečků, které věnovala společnost Colgate, a v následujícím roce budou mít děti možnost zúčastnit se série lekcí dentální hygieny, které připravuje tým našich odborníků.

Česká stomatologická komora se podílí na realizaci Dětského dne

Česká stomatologická komora se v rámci svého projektu Republika bez kazu podílí na realizaci Dětského dne, který pro děti svých zaměstnanců pořádá pražské klinické a vědeckovýzkumné pracoviště IKEM. Malé účastníky pořádané akce a také jejich doprovod čekají hry, atrakce a spousta zábavy v příjemném prostředí Zámeckého parku Kunratice – a to ve čtvrtek 23. června 2022 v čase od 15.00 do 18.00. ČSK a její partneři – 3. LF UK a společnost Colgate – si přichystali stánek, u kterého se děti dozvědí, co jim o zubech a péči o ně ještě nikdo neřekl. Kromě poučení si děti odnesou také užitečné dárečky – balíčky s dentálními pomůckami a malým překvapením.

Den zdraví 2022

Česká stomatologická komora se ve středu 15. června 2022 zapojuje do akce Den zdraví, který pořádá MČ Praha 13. Na stánku ČSK čekají návštěvníky studentky 3. LF UK, které budou zábavnou formou seznamovat děti i dospělé s principy ústní hygieny. Účastníky akce, která bude probíhat od 13.00 do 17.00 na zelené ploše před radnicí MČ Praha 13 (Sluneční náměstí 2580/13), čekají hry, atrakce i malé dárečky. Přijďte se podívat!

 

Dárečky k MDD pro děti Všeobecné fakultní nemocnice

U příležitosti Mezinárodního dne dětí byly malým pacientům VFN předány balíčky s pomůckami pro dentální hygienu.

Zubní pasty, kartáčky a ústní vody potěšily. Je fajn, Když zoubky nezlobí.

Česká stomatologická komora rozjíždí společný projekt se Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze

Máme radost, když děti mají radost…a tak zahajujeme další projekt, kterým bychom rádi potěšili dětské pacienty v pražských nemocnicích. V rámci našeho nového projektu Když se zoubky nezlobí budou u příležitosti Mezinárodního dne dětí rozdány malým pacientům VFN dárky v podobě zubních kartáčků, past a dalších dentálních pomůcek. V příštím školním roce budou následovat lekce dentální hygieny, během kterých budou děti hravou formou seznamovány s tím, jak se správně starat o své zoubky. Spolupráce se základní školou při VFN byla zahájena za podpory členky školské rady Anety Ečekové Maršálové.

Projekt Bílý úsměv vstupuje do další etapy

V rámci spolupráce s Thomayerovou nemocnicí v Praze navštíví Zuzka, dentální hygienistka Dětského úsměvu (www.detskyusmev.org), děti psychiatrického oddělení. Už ve čtvrtek 2. června 2022 se malí pacienti mohou těšit na pohádkové vyprávění o zlobivých bakteriích a zubních kartáčcích, které s nimi svádějí velké bitvy. Lekce, kterou zaštiťuje Česká stomatologická komora, proběhne za podpory společnosti Herbadent.

Bílý úsměv, společný projekt ČSK a Thomayerovy nemocnice, zahájen

Už tento čtvrtek, 19. května 2022, přijdou zkušené lektorky Dětského úsměvu detskyusmev.org dětem z mateřské školky Thomayerovy nemocnice ukázat, jak si správně čistit zoubky. Na všechny malé účastníky lekce čeká hodina ukázek toho, jak si ze zubního kartáčku udělat nejlepšího kamaráda. Reportáž z akce se na webových stránkách objeví v následujících dnech.

DENTÁLNÍ HYGIENA PRO SENIORY

MČ Praha 13 v rámci aktivit místní Agendy 21 ve spolupráci s 3. Lékařskou fakultou UK a Českou stomatologickou komorou pořádá ve dnech 16. a 17. května vždy od 14:00 do 15:30 hod v obřadní místnosti radnice na Slunečním náměstí 13 osvětovou akci – besedu se seniory na téma dentální hygieny.

Účastníky čeká seznámení s trochou teorie a především praktické ukázky na modelech chrupu a individuální poradenství. To vše budou zajišťovat studenti oboru Dentální hygiena 3. LF UK pod odborným vedením vyučujících.

 

Tento vzdělávací program se realizuje pod záštitou starosty Davida Vodrážky a radní Anety Ečeková Maršálové.

 

Počet míst je omezen, registrace prosím na marsalovaa@praha13.cz

V rámci projektu Republika bez kazu byly dětským pacientům v nemocnici předány velikonoční dárečky

Velký úsměv vyvolaly velikonoční dárečky v podobě zubních past a kartáčků na tvářích dětí psychiatrického oddělení Thomayerovy nemocnice, s níž takto ČSK zahajuje dlouhodobější spolupráci v rámci projektu Republika bez kazu, který je zaměřený na osvětu v oblasti ústního zdraví. Společný projekt ČSK a Thomayerovy nemocnice nese název Bílý úsměv a v jeho rámci budou také lektorky Dětského úsměvu hravou formou ukazovat dětem, jak si správně čistit zoubky.

ČSK předala dětem dárečky od partnerů, se kterými spolupracuje na projektu Světový den ústního zdraví, a postarala se tak o milé velikonoční překvapení. Čištění zubů by mělo – a to především dětem – přinášet radost a potěšení, a tak si s malými pacienty přijdou v rámci projektu Republika bez kazu pohrát vyškolené dentální hygienistky a zábavnou formou jim ukázat, jak si správně čistit zoubky. Doufáme, že díky naší snaze se děti začnou na péči o zoubky doopravdy těšit 🙂.

Přednáška Těhotenství a dutina ústní

Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola pořádá dne 18. listopadu 2021 přednášku na téma Těhotenství a dutina ústní.

 

Akce se uskuteční ve dvou termínech (v 8.00 a v 10.00) v Centru dentální hygieny na adrese Alšovo nábřeží 6, Praha. 

 

Na přednášku je zvána široká veřejnost, ale pozor: kapacita je omezená a přednášky se v jednotlivých termínech může zúčastnit maximálně 15 zájemců.

 

Vstup na přednášku je volný.
Bližší informace získáte na adrese: marusanova@szspraha1.cz

Přednáška Souvislost výživy a orálního zdraví

Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola pořádá dne 11. listopadu 2021 přednášku na téma Souvislost výživy a orálního zdraví.

 

Akce se uskuteční ve dvou termínech (v 8.00 a v 10.00) v Centru dentální hygieny na adrese Alšovo nábřeží 6, Praha.

 

Na přednášku je zvána široká veřejnost, ale pozor: kapacita je omezená a přednášky se v jednotlivých termínech může zúčastnit maximálně 15 zájemců.

 

Vstup na přednášku je volný.
Bližší informace získáte na adrese: 

marusanova@szspraha1.cz

Nejnovější články

Bílý úsměv se rozzářil v MŠ Thomayerovy nemocnice

1.9.2021

Ve čtvrtek 19. května 2022 přivítaly děti MŠ při Thomayerově nemocnici Zuzku, dentální hygienistku Dětského úsměvu (www.detskyusmev.org), která jim přišla povyprávět o zoubcích, bakteriích, které mohou v puse dělat velkou neplechu – a jak na ně vyzrát se správným kartáčkem.

Návštěvníci Veletrhu zdraví v Olomouci se mohli potkat také se zubní vílou

30.6.2022

Pro všechny návštěvníky, které zajímá zdravý životní styl, připravila olomoucká Pevnost poznání Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého dvoudenní Veletrh zdraví. Ten se konal 17. a 18. června 2022 v jednotlivých expozicích science centra. V programu byly stánky s interaktivními aktivitami napříč lékařskými a dalšími vědeckými obory.

V Thomayerově nemocnici si děti osvojovaly pravidla ústní hygieny

3.6.2022

V rámci projektu Bílý úsměv, který zaštiťuje Česká stomatologická komora, přišla Zuzana Chmelařová, dentální hygienistka Dětského úsměvu (www.detskyusmev.org), vštípit základy ústní hygieny malým pacientům psychiatrického oddělení.

Princ Buby a Pán Myšák

(1. díl)

Milé děti, už Vás navštívila Zoubková víla a odměnila vás za vypadlý mléčný zoubek? V daleké zemi, které lidé říkají Španělsko, navštěvuje děti v noci Pan Myšák.

Ale nebojte, nemusíte z něj mít strach…

Autoři: Veronika Dufková, Naďa Albertová

Volně inspirováno pohádkou Ratoncito Pérez Luise Colomy.

Mléčné zoubky se nečistí a nespravují.
Jako vážně?! Aneb Jak je to doopravdy.

Na zahájení péče o mléčné zoubky není nikdy příliš brzy. Vlastně začíná už před porodem, správným chováním budoucí maminky během těhotenství. Již tehdy se totiž vytvářejí zárodky budoucích dočasných i stálých zoubků a předurčuje se jejich budoucí osud. Ten hlavní kolotoč však začíná rodičům prořezáním prvního zoubku do úst. A právě rodiče jsou těmi, kteří jsou zcela zásadně odpovědní minimálně prvních patnáct let po narození za zubní zdraví svého potomka. Právě a jedině rodiče totiž zcela zásadně ovlivňují to, zda si jejich potomek osvojí správné návyky zubní hygieny, vyvážené a zdravé výživy a zda kvůli příliš časnému nepříjemnému ošetření kazu u zubního lékaře nebude mít celoživotní strach z návštěvy zubní ordinace. A vždy platí, že nejlepší školou je dobrý osobní příklad rodičů. Nenechme si namluvit, že mléčné zoubky nejsou důležité, protože ony jsou naopak předpokladem zdravého chrupu v dospělosti. A zkusme se společně podívat na ty nejpodstatnější odborné tipy a triky, které zajistí, aby byly dočasné zoubky jako perličky.


1. K čemu jsou mléčné zoubky?
Dočasný chrup, známý také jako „mléčné zuby“, hraje v celkovém vývoji dítěte zcela zásadní roli. Tyto sněhobílé malé zoubky umožňují správné žvýkání a správný vývoj řeči a jsou důležité pro správný růst čelistí a správné načasování prořezávání stálých zubů. Zanedbávání péče o dětské zuby vede neodvratně k různým komplikacím, jakými jsou zubní kazy, onemocnění dásní, kolemčelistní záněty anebo vážné vady postavení a stěsnání stálých zubů či, v krajním případě, i deformace růstu čelistí. Včasná pozornost věnovaná zubní hygieně a stravování je proto klíčová pro vytvoření podmínek pro celoživotní zdravý úsměv.


2. Zavedení zubního režimu:
Obecně platí, že čím rychleji začnete s osvojováním správných režimových návyků, tím to bude snazší. Zde je malý přehled – krok za krokem – pro dosažení zdraví celé ústní dutiny Vašeho dítěte.

a. Se správnými principy péče o dětské zoubky je dobré seznámit se ideálně ještě před porodem. Radou by Vám měl pomoci Váš zubní a praktický lékař. Důležitý je i bezproblémový průběh těhotenství a správná výživa maminky během něj.

b. Kdy začít s vlastním čištěním zoubků? Vlastně hned ve chvíli, jakmile se objeví první zub, což bývá s určitými rozdíly obvykle kolem šestého měsíce věku dítěte. Zpočátku lze setřít zoubky čistým plátěným kapesníkem, prsťáčkem či vhodným zubním kartáčkem s měkkými vlákny, který doporučí zubní lékař nebo hygienistka s ohledem na věk dítěte. V prvních třech letech dítěte je klidně možné zoubky čistit na sucho bez pasty, aby nedošlo k překročení dávky fluoridů a vzniku fluorózy vyvíjejících se stálých zoubků. To navíc umožňuje přesunout se s čištěním z koupelny na gauč do obýváku nebo do ložnice. Čištění vleže umožňuje lepší přehled při čištění a lepší a pevnější polohování hlavy dítěte během něj.

c. Správnou krouživou techniku by měl prakticky naučit nácvikem v ordinaci zubní lékař nebo hygienistka. Aby zubní hygiena byla účinná, musí být správně každodenně dvakrát vyčištěny všechny plošky všech zoubků. To platí především pro plošky mezizubní, kde vzniká u dítěte kaz nejčastěji a dlouho nebezpečně skrytě. Proto je zde třeba používat zubním lékařem či hygienistkou doporučenou správnou techniku čištění mezizubních prostor. Většinou k tomu slouží mezizubní kartáčky či někdy také zpočátku zubní vlákno. Důležité jsou v prevenci kazu i čištění horních plošek zadních zoubků, zejména čerstvě prořezaných stálých stoliček, za využití kartáčku s malou hlavičkou či jednosvazkového kartáčku. Za kvalitu čištění až do deseti let i déle zodpovídá plně rodič dítěte, a je velmi důležité, aby sám k zubní hygieně přistupoval co nejzodpovědněji. Tím je nejlepším vzorem pro svou ratolest.
d. Udělejte si z čištění zábavu: zaujměte dítě tím, že budete používat zubní kartáčky s jeho oblíbenými postavičkami nebo mu během čištění zubů pustíte třeba jeho oblíbenou písničku. Čím příjemnější prostředí pro čištění vytvoříme, tím snadněji ho budeme zvládat.

e. Fluoridy nám mohou pomoci. Ideálně od věku tří let zařaďte k čištění používání zubní pasty s obsahem správné koncentrace fluoridů. S její volbou a správným použitím Vám pomůže zubní lékař. Pastu dávejte na kartáček klidně až po vlastním vyčištění v přiměřeném množství. Snažme se, aby dítě pastu nepolykalo, a po jejím nanesení už je lépe ústa nevyplachovat vodou.

f. Žádné chemické kouzlo nemůže nahradit mechanickou, pečlivou každodenní očistu zoubků od zralého zubního povlaku. Ústa jsou přirozeně na druhou stranu osídlena mikroorganismy a nelze ji – a ani to není pro zdraví dobré – snažit se bakterií zcela zbavit desinfekčními ústními vodami a pastami. Čištění vedoucí ke zdravým zoubkům si prostě každý rodič musí tvrdě odpracovat.


3. Pěstování zdravých stravovacích návyků:
Neméně důležité vedle správného čištění je i správné stravování. Co mít v tomto směru na paměti?

a. Jestli je něco opravdu nebezpečné pro dětské zoubky, pak jsou to cukry, hlavně v podobě sladkého pití. Důležité je si při tom uvědomit, že nebezpečnější je vysoká frekvence konzumace malého množství než jednorázový přísun velkého množství sladkostí. Naopak je dobré zvýšit v jídelníčku množství zeleniny a jiných zdraví prospěšných potravin.

b. Potraviny bohaté na vápník: sice již nejsme schopni přímo ovlivnit složení zubních tkání prořezaných zoubků, ale zdravá strava je cestou ke zdravému tělu a dobré obranyschopnosti, která je důležitá pro nastavení správných obranných procesů v dutině ústní. A samozřejmě umožňuje také bezproblémový vývoj zubů, které se teprve chystají na prořezání, uvnitř kosti čelistí. Zařaďte do jídelníčku dítěte mléčné výrobky, listovou zeleninu a obohacené obiloviny, abyste mu zajistili dostatečný příjem.

c. Pijte vodu, pijte pitnou vodu: sladké nápoje, jako jsou limonády a sycené nápoje, jsou pro zuby extrémně škodlivé. Stejně tak ovšem škodí zdánlivě zdravé čaje s medem či ovocné šťávy z koncentrátů a džusy. Pokud ovšem něco dokáže udělat zásadní paseku, je to moderní stálé upíjení energy drinků. Tam většinou nepomůže ani správně prováděná hygiena. Obecně platí, že sladké pití odvodňuje organismus a nutí k opakované konzumaci z pocitu žízně. Nepříznivým doprovodným efektem pak navíc bývá vznik obezity a zvýšené riziko vzniku cukrovky a dalších metabolických onemocnění. Vše startuje správnými stravovacími návyky a co nejzásadnějším snížením množství přísunu cukrů v útlém věku dítěte.


4. Pravidelné zubní prohlídky:
Návštěvy zubního lékaře či hygienistky nejsou právě nejpříjemnějším zážitkem, který si umíme představit. Je proto velmi důležité, aby si dítě na prostředí v zubní ordinaci zvyklo v co nejranějším věku a v době, kdy se u něj minimálně nemusí hned na poprvé řešit nějaký nepříjemný zubní problém s bolestí zubu. Je důležité mít na paměti, že zubní kaz dlouho nebolí a není rodičem dlouho zachytitelný. Zubní lékař by měl naopak upozornit na problém s předstihem, ještě před vznikem kazu, a navrhnout např. úpravu zubní hygieny, aby se zabránilo vzniku kazu. Pokud jsou již kazy přítomné, je schopen stomatolog odhalit kazy včas pomocí různých pomocných vyšetření, včetně rentgenových snímků, aby bylo možné zubní kaz spravit s co nejlepšími vyhlídkami na úspěch a zachování zubu. Snažte se tedy naplánovat první návštěvu zubního lékaře do prvních narozenin dítěte a poté dodržujte doporučené intervaly kontrol. Dnes již většinou nejsou dostupní specializovaní dětští zubní lékaři, a zkuste se proto nejprve domluvit na přijetí do pravidelné péče se svým vlastním zubním lékařem.


Jako rodiče a pečovatelé máme klíč k péči o ústní zdraví našich dětí, a tak i k jejich celoživotnímu zdraví celkovému. Zubní lékař se zubní hygienistkou nám v této snaze mohou být cenným partnerem a rádcem. Vytvořením správných návyků zubní hygieny od útlého věku můžeme zajistit, aby dočasný chrup našich dětí zůstal silný a zdravý, a připravit tak půdu pro krásný úsměv a sebevědomou budoucnost našich potomků. Nenechme si namluvit, že dočasný chrup není důležitý a ušetřeme si správnou péčí zbytečné traumatizující zážitky pro děti, sebe i pro ty, kteří se o nás starají v zubních ordinacích! Správná péče vedoucí ke zdravým zoubkům je nejhodnotnějším léčebným výsledkem.


MUDr. Libor Zdařil

Milé děti, víte, proč si žralok
nemusí čistit zuby?

Pokud ne, určitě vám napoví tatínek nebo maminka a společně napíšete správnou odpověď.

Správné odpovědi zařadíme do dalšího kola.

Kvíz má 4 díly, jehož otázky se budou objevovat s každým novým dílem komiksové pohádky – vždy v pondělí.

Vylosujeme 10 správných luštitelů a odměníme je krásnou knížkou.

žralok

Informativní videa

Republika bez kazu

Co u nás najdete?

Aktuální doporučení
V řadě instruktážních a motivačních videí či textů vám přinášíme rady, podněty a doporučení odborníků.
Akce pro veřejnost
Sledujte naši interaktivní mapu a sociální sítě a nenechte si ujít žádnou akci ve vašem městě.
Novinky
Pravidelně pro vás připravujeme zajímavé rozhovory s odborníky a informujeme o novinkách v oblasti dentální hygieny.
Soutěže pro vás
Zapojte se do našich soutěží. Získáte cenné informace a ti nejšikovnější z vás budou oceněni dentálními pomůckami, kterých se bude zubní kaz bát.

Aktuální doporučení

V řadě instruktážních a motivačních videí či textů vám přinášíme rady, podněty a doporučení odborníků.

Akce pro veřejnost

Sledujte naši interaktivní mapu a sociální sítě a nenechte si ujít žádnou akci ve vašem městě.

Novinky

Pravidelně pro vás připravujeme zajímavé rozhovory s odborníky a informujeme o novinkách v oblasti dentální hygieny.

Soutěže pro vás

Zapojte se do našich soutěží. Získáte
cenné informace a ti nejšikovnější z vás budou oceněni dentálními pomůckami, kterých se bude zubní kaz bát.

Pomoc a podporu v oblasti prevence nabízejí naši partneři

Previous
Next

Pod záštitou ministra zdravotnictví ČR

© 2021 All rights reserved. | dent.cz​