ZUBNÍ PRŮKAZ DÍTĚTE

| 23.8.2021​ |

Zubní průkaz dítěte vydala Česká stomatologická komora již posedmnácté. Užitečná pomůcka, která připomíná rodičům, jak často mají se svým dítětem navštěvovat zubního lékaře, si získala i ty nejmenší pacienty díky edukativnímu kreslenému komiksu s Dentíkem, který je součástí průkazu již třetím rokem. Pro rok 2021 byly zubní průkazy vydány v počtu 130 000 kusů.

 

 

Zubní průkaz dítěte vydává Česká stomatologická komora ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem již 17 let. Státní zdravotní ústav poskytuje kvalifikovaný odhad počtu nově narozených dětí v daném roce a společně se zdravotním a očkovacím průkazem distribuuje i ten zubní do všech porodnic v ČR. Zubní průkaz dítě využívá od narození až do 15. roku života.

 

 

Tisk a vkládání zubního průkazu do zdravotního a očkovacího průkazu hradí už léta Česká stomatologická komora z vlastních prostředků, ale našla cestu, jak jeho financování podpořit i z jiných zdrojů. Již několik let se na tisku zubních průkazů podílejí zdravotní pojišťovny a další subjekty.

 

 

Pro rok 2021 patří naše poděkování za finanční pomoc Zdravotní pojišťovně ministerstva vnitra ČR, Kooperativě, Všeobecné zdravotní pojišťovně ČR, Oborové zdravotní pojišťovně a RBP zdravotní pojišťovně. Z komerčních partnerů děkujeme za podporu společnosti PROFIMED, Philips Sonicare, ORBIT, s. r. o., Colgate Palmolive ČR, spol. s r. o.                                                                                                                                              

 (red.)

© 2021 All rights reserved. | dent.cz​