Bílý úsměv se rozzářil v MŠ Thomayerovy nemocnice

| 23.5.2022 |

Ve čtvrtek 19. května 2022 přivítaly děti MŠ při Thomayerově nemocnici Zuzku, dentální hygienistku Dětského úsměvu (www.detskyusmev.org), která jim přišla povyprávět o zoubcích, bakteriích, které mohou v puse dělat velkou neplechu – a jak na ně vyzrát se správným kartáčkem.

 

Děti pozorně poslouchaly, aktivně reagovaly a snažily se zapamatovat si vše důležité, co jim Zuzka vyprávěla. Dospělé přísedící docela překvapilo, jak byly děti vnímavé a jak rychle si dokázaly osvojit nové poznatky. Určitě by stálo za to být u nich večer doma a poslechnout si, jak poučují své rodiče o tom, jak má vypadat správný kartáček.

Zuzka vše vysvětlovala názornou a zábavnou formou – její vyprávění se poslouchalo jako pohádka. A v druhé polovině lekce si děti mohly také trochu zadovádět, když si jako zlobivé bakterie hrály s paní učitelkou a Zuzkou na schovávanou.

 

Touto akcí se otevřela druhá etapa projektu Bílý úsměv, který je zaměřený na osvětu v oblasti ústní hygieny a na němž spolupracuje Česká stomatologická komora s Thomayerovou nemocnicí.

© 2021 All rights reserved. | dent.cz​